Торговельне обладнання для магазинів
Є питання?
Онлайн допомога
Задати питання менеджеру
RU UA

УМОВИ ЕФЕКТИВНОГО ПРОЕКТУВАННЯ

Проектування магазинів. Проектування торгового залу починається з визначення площі і форми торгового залу. Найбільш поширеною і зручною є форма прямокутника (або квадрата) - як для всього торгового залу цілком, так і для окремих відділів і секцій. У торговому залі прямокутної форми легко викликати прихильність торгове обладнання та планувати купівельні потоки, а простота форми залу забезпечує його функціональність - покупець не відволікається на хитромудрі архітектурні деталі, не витрачає час на вивчення планування, т. К. Вона і так зрозуміла. Чи не відволікати увагу покупця від товару - це важливий принцип організації торгового простору магазину. У більшості магазинів ні дизайн, ні планування, ні торгове обладнання не повинні ставати об'єктом пильної уваги покупця (виняток - дорогі бутики).
Для ефективної роботи торгової площі необхідно створити проект розстановки стелажів, вітрин та іншого обладнання, розмежувавши при цьому технологічні, вантажні та клієнтські потоки. При грамотному розташуванні всіх складових у покупців буде вільний доступ до товарів, а магазин при максимально можливої ​​пропускної здатності отримає високий рівень продажів. Якщо розробка проекту виконується для продуктової торгової точки, то при розстановці обладнання враховується необхідність прийому, зберігання і обробки сировини. На даному етапі вирішується питання з утилізацією відходів та реалізацією готової продукції.
Звичайно, зручніше, якщо магазин будується з «нуля» - тоді проектуєте бажана форма торгового залу. Якщо ж форма торгового залу вже задана і вона не є простою прямокутною формою, потрібно докласти певних зусиль, щоб, з одного боку, зробити форму залу зрозумілою і зручною для покупців, з іншого - максимально ефективно використовувати торгові площі.

        Проектування ресторанів і кафе. Розстановка устаткування в закладах громадського харчування має деякі нюанси. На відміну від магазинів, в ресторанах і кафе існує кілька зон, призначених для виробництва кулінарних страв та обслуговування відвідувачів. Як правило, проект містить схеми проходження комунікацій і плани розташування обладнання в гарячому і холодному цехах. Устаткування розставляються з урахуванням вимог до його габаритам і мінімально допустимому відстані між предметами. Робочі місця організовуються по ходу технологічного процесу для оптимізації переміщення персоналу і більш швидкого виконання окремих кулінарних операцій.