Торговельне обладнання для магазинів
Є питання?
Онлайн допомога
Задати питання менеджеру
RU UA

РІЗНОВИД КАСОВИХ АПАРАТІВ

РІЗНОВИД КАСОВИХ АПАРАТІВ

Касовий апарат або, іншими словами, контрольно-касова машина (ККМ), призначена для виконання обчислювальних робіт, а так само введення проданого товару в базу даних покупок і друкування касового чека. Касовий апарат в основному використовується при обчисленнях проданих товарів або виконаних послуг. Головне завдання контрольно-касової машини - реєстрація на касовому чеку угоди купівлі-продажу. Всі ККМ можна розділити на кілька видів: фіскальні (використовуються в країнах, де застосовується фіскальне законодавство), а також нефіскальні. Фіскальні касові апарати відрізняються від нефіскальних тим, що вони мають фіксований обсяг пам'яті, який містить інформацію та її ніяк не можна стерти. Ця інформація містить матеріали про купівлю-продаж, а також про всі угоди, які пройшли через цей апарат. Крім цього, є різні особливості в конструкції, які не збігаються з нефіскальних. Не секрет, що фіскальні касові апарати тісно «співпрацюють» з урядом країни, щоб контролювати і відслідковувати готівково-грошовий обіг.

Контрольно-касова машина також може бути двох типів: автономна і неавтономна. Автономним касовим апаратом називають то пристрій, який працює самостійно, без втручань будь-яких сторонніх механізмів. У їх комплектацію входить: принтер, монітор і клавіатура. Хоч вони і працюють без підключення до комп'ютера, для їх первісного запуску буде потрібно ПК, за допомогою якого будуть задаватися основні настройки, а також написи, які будуть з'являтися періодично на дисплеї. У даного виду касових апаратів є 2 блоки пам'ять: фіскальна пам'ять і пам'ять Еклз. Ця пам'ять допомагає державі контролювати пробиту виручку, щоб платник податків не видаляв її з бази даних.

Неавтономний касовий апарат має свої відмінності. Найголовнішим є пряме підключення до комп'ютера. Фіскальний реєстратор - головний приклад подібної машини, за зовнішніми характеристиками має схожість з принтером. У даного реєстратора відсутня дисплей і клавіатура, так як об'єднання з комп'ютером робить наявність такої гарнітури марним. Також як і в автономних апаратах, є два блоки пам'яті, які використовуються для фіксування всіх чеків. Блоки пам'яті обох систем, перш ніж будуть використовуватися в роботі, повинні бути обов'язково поставлені на облік в податкових інспекціях. Незважаючи на це, блоки потрібно регулярно надавати податковій для зчитування даних, а ремонтні роботи повинні проводиться тільки в спеціальних сервісах, адже, як усім відомо, вартість цих апаратів значна.